Dieta pasożyty

Mimo, że nie mówi się o tym głośno, pasożyty atakują wielu z nas. Ma to zapewne związek z faktem, że niszczą organizm gospodarza przez bardzo długi czas, a efekty wyniszczenia mogą się pojawić nawet po kilkunastu latach. Często ciężko skorelować objawy z inwazja pasożyta, więc są one ignorowane, a pasożyt spokojnie czerpie korzyści z naszego ciała, a my sami stajemy się źródłem zakażenia dla innych.
Jeżeli chcemy pozbyć się z naszego organizmu pasożytów, powinniśmy przeprowadzić kompleksową kurację oczyszczającą, na którą składa się dieta, leczenie farmakologiczne oraz stosowanie suplementów diety.
Po pierwsze, należy wyeliminować z diety produkty mleczne, szczególnie pasteryzowane. Przyczyniają się one do przerostu patogennych ustrojów w jelitach, co z kolei sprzyja fermentacji białek. Sprzyja to zakwaszaniu organizmu i sprzyja zagnieżdżaniu pasożytów.
Po drugie, pasożyty bardzo lubią cukier. Koniecznym jest ograniczenie go w diecie do minimum, a stosowanie w zamian na przykład stevii.
Kolejnym elementem jest spożywanie ostrych i gorzkich ziół, które zaburzają prawidłowe funkcjonowanie pasożyta. Mowa tu o tymianku, czosnku, mięcie, pieprzu, szałwii, imbirze, goździkach i piołunie.
Również warzywa takie jak kapusta, buraki, marchew, sałata, rzodkiew czy por działają przeciwpasożytniczo.
Należy wyzbyć się produktów mlecznych i pochodzenia mlecznego – ich fermentacja w jelicie sprzyja rozwojowi pasożytów i ich wzrostowi oraz rozmnażaniu.
Walka z pasożytami musi być kompleksowa i wielostopniowa. Naukowcy sugerują, że wskazane jest systematyczne przeprowadzanie kuracji oczyszczających, aby pozbyć się z naszego organizmu nieproszonych gości.